W dniach 27 i 28 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbył się wernisaż prac pod nazwą Wehikuł czasu. Na wystawie znalazły się eksponaty pochodzące ze zbiorów rodzinnych oraz wykonane własnoręcznie przez naszych uczniów z AMS.


Wystawa składała się z trzech części. Na pierwszej - Urządzenia z przeszłości zaprezentowano eksponaty pochodzące ze zbiorów rodzinnych. Nie zabrakło wśród nich długopisu służącego również jako antena, kanki na mleko, młynków do mielenia ziaren kawy oraz herbaty, lampy naftowej, tarki do prania, starych garnków, żelazka, syfonu, wagi szelkowej, sztućców. Na drugiej – Wytwory sztuki współczesnej – miejsce znalazły medaliony i obrazy wykonane własnoręcznie przez dzieci podczas zajęć z metaloplastyki i warsztatów plastycznych w kinie Nowe Horyzonty. Trzecią część ekspozycji tworzyły wytwory przyszłości obdarzone niezwykłą mocą, które również wykonali uczniowie.
Wernisaż był podsumowaniem projektu edukacyjnego pod hasłem Tworzymy wystawę muzealną