Dzieci lubią aktywność fizyczną, chętnie uczestniczą w różnego rodzaju grach i zabawach ruchowych organizowanych przez dorosłych, ale też są spontanicznymi twórcami swoich zabaw. Dlatego, wspólnie z koleżankami zorganizowałyśmy SŁONECZNĄ – SPARTAKIADĘ szkolną dla dzieci z klas 1- 3.

Impreza odbyła się na boisku szkolnym Gimnazjum nr 12 we Wrocławiu  pod hasłem  RUCH, ZABAWA I UŚMIECH NA BUZIACH WSZYSTKICH DZIECI.

01.czerwca Międzynarodowy Dzień Dziecka świętowaliśmy również w Aktywnej Małej Szkole, gdzie dobra zabawa to podstawa, a dziecięcy uśmiech spędzał chłód z ludzkiej twarzy.

Święto Niezapominajki obchodzone jest w Polsce od 2002 r. Pomysł zrodził się na antenie radiowej Jedynki podczas audycji Andrzeja Zalewskiego "Eko-Radio". Święto Polskiej Niezapominajki" jest okazją, by dać dowód pamięci bliskim nam osobom, tym, których lubimy, kochamy, szanujemy. Ale nie tylko. Możemy powiedzieć coś miłego każdemu. Mamy powód, żeby wnikliwiej przyjrzeć się ludziom wokół nas i w każdym człowieku dostrzec to, co w nim dobre, szczere i serdeczne. Powiedzieć mu o tym i nigdy nie zapomnieć, bo niezapominajki "szepczą skromnie: nie zapomnij o mnie". Dlatego niezapominajka staje się symbolem przyjaźni, miłości i pamięci. Niezapominajka to również symbol naszej pamięci o ochronie przyrody, szczególnie lasów oraz każdej zieleni w naszych krajobrazach.

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem.
Kornel Makuszyński

30 maja 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy u. Eluarda odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów AMS. Zanim jednak dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, dowiedziały się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając je oraz jakie możliwości stoją przed młodymi czytelnikami aktywnie korzystającymi z zasobów biblioteki. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu przy ul. Eluarda dokonała pasowania każdego z uczniów na czytelnika.

26 maja 2017 roku odbył się w naszej szkole Przegląd Pięknego Czytania klas 1-3. Skierowany był do wszystkich uczniów AMS, a w szczególności do miłośników czytania.

W dniach 27 i 28 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbył się wernisaż prac pod nazwą Wehikuł czasu. Na wystawie znalazły się eksponaty pochodzące ze zbiorów rodzinnych oraz wykonane własnoręcznie przez naszych uczniów z AMS.

Wystawa składała się z trzech części. Na pierwszej - Urządzenia z przeszłości zaprezentowano eksponaty pochodzące ze zbiorów rodzinnych. Nie zabrakło wśród nich długopisu służącego również jako antena, kanki na mleko, młynków do mielenia ziaren kawy oraz herbaty, lampy naftowej, tarki do prania, starych garnków, żelazka, syfonu, wagi szelkowej, sztućców. Na drugiej – Wytwory sztuki współczesnej – miejsce znalazły medaliony i obrazy wykonane własnoręcznie przez dzieci podczas zajęć z metaloplastyki i warsztatów plastycznych w kinie Nowe Horyzonty. Trzecią część ekspozycji tworzyły wytwory przyszłości obdarzone niezwykłą mocą, które również wykonali uczniowie.
Wernisaż był podsumowaniem projektu edukacyjnego pod hasłem Tworzymy wystawę muzealną

12 złotych gwiazdek ułożonych w krąg na niebieskim tle symbolizuje państwa, które żyją w zgodzie i w harmonii (jako ciekawostkę można podać, iż liczba 12 może być odbierana jako doskonałość: 12 godzina na zegarze, 12 miesięcy...)

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Z tej okazji 24 kwietnia w AMS uczniowie w różnorodny sposób świętowali obchody Dnia Książki.

Uczniowie klas pierwszych przebrali się za ulubionych bohaterów, zadaniem innych było odgadnięcie, z jakich książek pochodzą poszczególne postacie. Ponadto dzieci zaprezentowały najbardziej ulubione przez nich książki. Do tego zbioru dołączono również książki czytane przez ich rodziców, kiedy byli dziećmi. Nie zabrakło wśród nich takich tytułów jak: Dzieci z Bullerbyn, Plastusiowy pamiętnik, Calineczka, Kopciuszek, Na jagody, Jak Wojtek został strażakiem, Tajemniczy ogród, Wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Wśród tytułów prezentowanych przez dzieci pojawiła się książka napisana przez ciocię Jakuba, która opowiada o losach jego kuzyna i kuzynki w szkole w Wielkiej Brytanii. Ponadto uczniowie klasy drugiej własnoręcznie wykonali książkę dotykową, a trzecioklasiści zakładki do książek.

Otrzymaliśmy podziękowanie za udział w akcji "NIE BĄDŹ SKNERA KUP PAMPERA - WROCŁAW".

podziękowanie z hospicjum